İade Koşulları

İade ve Değişim Süreci


Covid 19 Salgını nedeniyle iade süresini 60 güne çıkardık.

Eğer mağazadan alışveriş yaptıysanız ürünün iadesini 60 gün içerisinde mağazamızdan yapabilirsiniz.

Eğer decathlon.com.tr üzerinden alışveriş yaptıysanız ürünün iadesini 60 gün içerisinde kargolar aracılığı iade edebilirsiniz.


Sağlığınız için, şnorkel, güneş gözlüğü gibi yüz ile doğrudan temas eden ürünlerin iade ve değişimini salgın dönemi boyunca kabul etmemekteyiz.


Ürünümü Nasıl İade Edebilirim?

kurumsal.satis@decathlon.com adresinden bizimle iletişime geçip, iade sürecinizi başlatabilirsiniz.İade Ücretimi Ne Zaman Geri Alabilirim?

COVİD-19 Salgını nedeniyle inceleme sürecimizde değişiklik yaptık.İade ürününüz depomuza ulaştıktan sonra 5 iş günü boyunca dezenfekte edilmektedir. Bu işlem sonunda 14 günlük inceleme sürecimiz başlamaktadır.

İade koşullarına uyan ürünlerin ücret iadesi, iade onay mailiniz geldikten sonra 2 ile 7 iş günü içerisinde yapılmaktadır.


İademi Hangi Adrese Göndereceğim?

Gönderici Adresimiz;

Alıcı Adı: https://b2b.decathlon.com.tr/ Adres: Ekol Lotus Tesisi - Decathlon Projesi Şekerpınar Mahallesi Fevzi Çakmak Cad. No:100 Üst Kat A Kapısı 41420 Çayırova - Kocaeli
Mağaza Kioskundan QR Kod Ile Online Alışveriş Yaptıysanız Eğer;

Mağazalarımızda bulunan tablet ve kiosklardan siparişinizi oluşturarak, QR kod ile kasadan ödemesini gerçekleştirdiğiniz online alışverişlerin iadesi için, ürünle birlikte size en yakın mağazamıza giderek iade-değişim işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.


İade Kargo Masraflarını Ben Mi Ödeyeceğim?

İade gönderilerinizin kargo masrafları Decathlon’a aittir.

İade etmek istediğiniz ürün veya ürünleri orjinal kutusu zarar görmeyecek şekilde anlaşmalı olduğumuz Aras veya Mng Kargo ile ücretsiz gönderebilirsiniz.

Aras veya Mng Kargo haricinde gönderdiğiniz kargolar tarafımızca kabul edilememektedir.Hangi Ürünleri İade Edemiyorum?

Tek kullanımlık ürünlerimizin iadesi kabul edilmemektedir. Bunun haricinde kozmetik, kişisel bakım ürünleri ve sporcu besinlerinin iadesi mümkün olmamaktadır.


Ürünümü Ne Kadar Sürede Değiştirebilirim?

Siparişinizi teslim aldığınız tarihten itibaren 60 gün içerisinde değiştirebilirsiniz.Değişim talebini 30 gün içerisinde oluşturmanız gerekmektedir. Aksi halde değişim talebiniz onaylanmayacak gönderdiğiniz ürün iade olacaktır.


Değişmesini Istediğim Ürünleri Hangi Adrese Göndereceğim?

Gönderici Adresimiz;

Alıcı Adı: https://b2b.decathlon.com.tr/ Adres: Fatura veya İrsaliyede bulunan adresdir.İşbu sözleşme üyenin üyeliğini iptal etmesi veya Turksport tarafından üyeliğinin iptal edilmesine kadar yürürlükte kalacaktır.

Turksport üyenin üyelik sözleşmesinin herhangi bir hükmünü ihlal etmesi durumunda üyenin üyeliğini iptal ederek sözleşmeyi tek taraflı olarak feshedebilecektir.


Değişim Ürünlerini Gönderirken Kargo Masraflarını Ben Mi Ödeyeceğim?

Değişim gönderilerinizin kargo masrafları Decathlon’a aittir.Değişimini istediğiniz ürün veya ürünleri orjinal kutusu zarar görmeyecek şekilde anlaşmalı olduğumuz Aras veya Mng Kargo ile ücretsiz gönderebilirsiniz.

Aras veya Mng Kargo haricinde gönderdiğiniz kargolar tarafımızca kabul edilememektedir.


Hangi Ürünleri Değiştiremiyorum?

Tek kullanımlık ürünlerin değişimi kabul edilmemektedir. Kozmetik ve kişisel bakım ürünleri, iç giyim ürünleri değiştirilememektedir.

Ayrıca güvenlik malzemelerinde de güvenlik nedeni ile değişim yapılamamaktadır.

Bu ürünlerin dışında decathlon.com.tr‘den aldığınız tüm ürünlerimizde yalnızca beden değişikliği yapılabilmektedir, renk yada farklı model değişikliği yapılamamaktadır.

Farklı renk yada model değişikliği talep ettiğinizde ücret iadesi gerçekleştirilerek yeniden sipariş vermeniz talep edilmektedir.


Hatırlatma!

İade veya değişim taleplerinizin geçerli ve eksiksiz olabilmesi için ürünleriniz ile birlikte mutlaka faturanız yada irsaliye makbuzunuzun olması gerekmektedir.

Değişim talebini ürünleriniz size ulaştıktan 30 gün içerisinde oluşturmanız gerekmektedir.

Sizin sağlığınız ve çalışanlarımızın sağlığı bizim için önemli. Bu nedenle iade ve değişim sürelerimizi uzattık. 60 gün içerisinde iade ve değişim işleminizi tamamlayabilirsiniz

Çalışanlarımızın sağlığı için inceleme birimimiz iade ve değişim için gönderdiğiniz ürünleri 5 günlük dezenfekte sürecinden sonra ürünlerinizin iade ve değişim incelemelerini 14 gün süre içinde yapmaktadır. Bu süre için anlayışınız için teşekkür ederiz.